Wybierz wersję językową

RADIOSTER Sp. z o.o. została założona w 1993 roku jako przedstawiciel firmy HETRONIC w Polsce. W 1995 roku RADIOSTER Sp. z o.o. poszerzył swoją działalność o współprace z francuskim producentem szynoprzewodów firmą FELS oraz niemieckim producentem Spohn&Burkhardt oferujący manipulatory sterownicze, stanowiska operatorskie  rezystory.

 

W roku 1997 zostało otwarte dodatkowe biuro w Regensburg w Niemczech, celem było wsparcie logistyczne dla naszych dostawców i wsparcia marketingowego
w zakresie radiowych urządzeń sterujących HETRONIC na obszarze Europy Środkowo - Wschodniej. W następnych latach rozszerzono zakres oferty o bębny kablowe, kasety sterownicze, ograniczniki udźwigu.

 

W 2007 roku firma RADIOSTER Sp. z o.o. stał się partnerem firmy HETRONIC
w zakresie produkcji radiowych urządzeń sterujących. Podpisano umowę licencyjną na wytwarzanie radiowych urządzeń sterujących oraz używanie nazwy HETRONIC CENTRAL BALTIC. W ten sposób staliśmy się częścią organizacji HETRONIC na rynku Europy Środkowo – Wschodniej.

 

W 2010 roku firma otworzyła nową siedzibę w Katowicach, a rok później RADIOSTER Sp. z o.o. rozpoczął starania o uzyskanie certyfikatu ISO 9001,
który został uzyskany w roku 2012.

 

Obecnie Spółka RADIOSTER oferuje produkty takich producentów jak:

HETRONIC, Fels-Esaris Industries, Spohn & Burkhardt, Hartmann & König, KST, Giovenzana International, GALVI, Vasel oraz Hirschmann.